16 Nisan 2013 Salı

Etkinliklere Özel Sosyal Medya Entegrasyonu: TweetWall Pro

TweetWall Pro etkinliklerde kullanıma özel olarak geliştirilmiş, katılımcıları Twitter üzerinden tweetleşmeye teşvik eden, etkileşimi ve sosyal medya görünürlülüğünü arttıran web tabanlı bir uygulamadır. Kısaca “Twitter Duvarı” olarak da adlandırılabilecek bu sistem sayesinde; etkinlik süresince belli #hashtagler, anahtar kelimeler kullanılarak atılan tweetler, canlı moderasyon ve etkinliğe özel tasarlanmış bir görselleme ile ekranlara yansıtılmaktadır.

Belçikalı bir ekip tarafından geliştirilen TweetWall Pro; festival, konser, konferans, fuar, spor müsabakaları, sokak pazarlaması, televizyon programları gibi birçok organizasyonda kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalarda, etkinlik esnasında Tweet Wall kullanımının etkinlik öncesi ve sonrasına oranla atılan tweet sayısını 3 ile 12 kat arttırdığı kanıtlanmıştır. Bu sayede etkinlikler, daha geniş kitlelere ulaşmakta ve hedef kitle ile etkin bir şekilde iletişim kurulmaktadır. 


2010 yılından bu yana Amerika ve Avrupa’da birçok etkinlikte kullanılan TweetWall Pro’yu deneyimleyenler arasında, Barack Obama, Hillary Clinton, Tiesto, Maroon 5 gibi ünlü isimlerin yanı sıra birçok uluslararası marka ve firma yer almaktadır.  Sistem Twitter kurucu ortaklarından, aynı zamanda kreatif direktörü de olan Biz Stone tarafından da bizzat kullanılmış ve tam not almıştır.   

TweetWallPro.com adresi üzerinden kullanılan sistem; anahtar kelime ve liste tanımlama, tasarım özelleştirme, filtreleme ve yönetim, detaylı raporlama gibi özelliklerin yanı sıra tweet akışı esnasında sponsor tanıtım ve promosyon özelliği ile de dikkat çekmektedir.  Oylama, yarışma gibi farklı çalışmaların da yürütülebildiği sistem, ihtiyaçlara yönelik olarak şekillendirilebilmektedir. Sistem kullanım ücreti, kullanım süreleri ve istekler doğrultusunda farklılık göstermektedir. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder