7 Nisan 2013 Pazar

MSN Messenger Artık Yok!

Evet, internet alemindeki bir dönem daha kapandı ve eski adıyla MSN Messenger yeni adıyla (artık bu da eski) Windows Live Messenger kullanımdan 8 Nisan 2013 itibariyle kalktı. 

İlk versiyonu ile 1999 yılında hayatımıza giren ve anlık mesajlaşma programları arasında en çok kullanılanlar arasında yer alan Messenger, son 10 senedeki sosyal medya gelişmelerine karşı herhangi bir atakta bulunamayarak aramızdan ayrıldı. Messenger'ın yaklaşık 300 milyon kullanıcısı bulunuyor. Microsoft bu kullanıcıları mağdur etmemek adına, onlara Messenger hesaplarıyla 2011 yılında satın aldığı Skype üzerinden hesap açabilme şansını tanıyor. Böylece kullanıcıları Skype'a çekmeyi de hedefliyor. 

MSN'în kapatılmasının ardından Twitter üzerinde durumun üzüntüsünü yaşayanlar Twitter adlarının başına "MSN" ekleyerek üzüntülerini dile getirmeye çalıştılar. Şimdi onlardan üzüntülerini anlatan bir kaç tweet:

  • "Bırıdıp'sız bir hayat düşünülemez" / @educatedear
  • "ELVEDA KADİM DOST, ELVEDA MSN" / @berkingham
  • Hadi ismimizin başına MSN yazarak kitlesel bir duruş başlatıyoruz. Uyuma ey türk gençliği. O kadar topladığımız kız msn'i boşa gidecek. / @haritaci70

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder